Białostocka perełka

Data dodania: 04.01.2018


W regionach kraju, w których nie mamy do czynienia z dużym uprzemysłowieniem, na pewno dobrze jest mieszkać ze względu na bliskość natury i w miarę czyste powietrze. Jednakże na pewno w takich regionach nie jest łatwo znaleźć zatrudnienie. Do takich regionów i miast na pewno możemy zaliczyć Białystok. Poziom bezrobocia utrzymuje się tutaj na poziomie 18%, co z pewnością nie nastraja zbyt pozytywnie. Oczywiście można powiedzieć, że część ludzi na pewno znajdzie zatrudnienie w drobnych usługach, w handlu, ale to znikomy odsetek w faktycznych potrzebach lokalnego rynku pracy. Ci, którzy nie znajdują tutaj pracy, nieraz opuszczają ten region wyjeżdżając nawet za granicę.

 

Szansa dla bezrobotnych

 

Z pewnością, więc bardzo korzystnym faktem dla Białegostoku jest istnienie tu takiego zakładu pracy jak Rosti, który poprawia sytuację na lokalnym rynku pracy. Można śmiało powiedzieć, że jest to swoista perełka na białostockim rynku pracy. Firma ta zatrudnia w Polsce, a zatem w Białymstoku 800 osób, co z pewnością nie zaspokaja miejscowych potrzeb, ale z drugiej strony jest to największy pracodawca na tymże rynku i większego nie znajdziemy

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że Rosti jest firmą stabilną, posiadającą swoje zakłady w wielu krajach, a więc można mówić o pewnym stałym charakterze zatrudnienia na wiele lat.

Dodatkowo również trzeba w tym miejscu powiedzieć, że firma Rosti jest rozwojowa, a więc tym samym w przyszłości będzie można liczyć na to, że poziom zatrudnienia w białostockim zakładzie jeszcze wzrośnie. Jednocześnie również białostocki zakład jest szansą nie tylko na pracę, ale również na osobisty rozwój, poprzez różnego rodzaju kursy dokształcające.

Rosti zatrudnia nie tylko pracowników typowo specjalistycznych, ale również i zwykłych, którzy nie legitymują się jakimiś specjalistycznymi umiejętnościami i ukończonymi kursami.

Zapraszamy również do nowego rankingu stworzonego przez szukampracy.pl – Najlepsze strony do szukania pracy w 2018 roku